1899-2020, 121 lat Wojewódzkiego

(46) 834-07-00

powrótpunkt szczepień - hala spotrowa OSIR

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19
Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram rejestracji oraz informacje dla osób z poszczególnych grup wiekowych.
Rejestracja poszczególnych grup wiekowych
W kwietniu uruchamiamy zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:
• 12 kwietnia – rocznik 1962,
• 13 kwietnia – rocznik 1963,
• 14 kwietnia – rocznik 1964,
• 15 kwietnia – rocznik 1965,
• 16 kwietnia – rocznik 1966,
• 17 kwietnia – rocznik 1967,
• 19 kwietnia – rocznik 1968,
• 20 kwietnia – rocznik 1969,
• 21 kwietnia – rocznik 1970,
• 22 kwietnia – rocznik 1971,
• 23 kwietnia – rocznik 1972,
• 24 kwietnia – rocznik 1973.
Tak skonstruowany harmonogram zapewnia elastyczność. Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.

Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19
Rejestracja pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpoczęła się 10 marca 2021 r. Szczepienia - 15 marca. Chcemy, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Dlatego nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19.
Jeśli jesteś pacjentem:
• dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
• z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
• z chorobą nowotworową, ale przed rozpoczęciem leczenia,
• po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
• oczekującym na przeszczep,
• poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej,
- możesz się zaszczepić priorytetowo. Kliknij tutaj i dowiedz się, na jakich zasadach odbywa się szczepienie osób przewlekle chorych.
Zachęcamy do najszybszej – zdalnej – formy rejestracji: poprzez infolinię, SMS lub stronę internetową. Umówić się można również w punkcie szczepień.
Zarejestrować się możesz na cztery sposoby
Jest kilka sposób zapisu na szczepienie przeciw Covid-19:

• ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.
  • ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.
  • WYŚLIJ SMS – do wyboru masz dwa numery: 880 333 333. Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na wybrany numer wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie". Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

• ZAREJESTRUJ SIĘ W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

E-mail. sekretariat@wsz-skier.pl

2014-2021 © Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach. Wszystkie prawa zastrzeżone