powrótOddział okulistyczny pod nowym kierownictwem

Od 1 maja 2018 roku nowym kierownikiem Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach została dr n. med. Edyta Zielińska.

Swoją praktykę lekarską rozpoczęła w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach jako lekarz stażysta. Bardzo ciepło wspomina ten okres oraz starszych Kolegów, a także cały personel tego szpitala.

Od 2000 roku była związana z Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalem Okulistycznym w Warszawie, gdzie pod kierownictwem Pana Prof. Jerzego Szaflika, Pana Prof. Jacka P. Szaflika, Pani Doc. Anny Kamińskiej, Pani Doc. Ewy Langwińskiej-Wośko oraz innych wspaniałych Okulistów zdobywała wiedzę, kwalifikacje, a także wieloletnie doświadczenie. W 2005 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki. W 2014 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorem i współautorem publikacji w czasopismach krajowych oraz doniesień zjazdowych w kraju i za granicą.

Nowa kierownik chciałaby rozwinąć działalność oddziału okulistycznego, do czego niezbędne są środki na modernizację i nowoczesne wyposażenie oddziału. Pozwoliłoby to poprawić komfort pracy zespołu, a także zwiększyć jej efektywność. Umożliwiłoby to także szybszy dostęp do świadczeń okulistycznych, a także ich szerszy zakres dla pacjentów.