Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP - KATALOG SPRAW

powrótMlekoteka w Skierniewicach [zdjęcia]

3 czerwca w Skierniewicach odbyła się akcja promocji karmienia piersią noworodka Mlekoteka. Tego dnia panie przygotowujące się do macierzyństwa i „świeżo upieczone" matki mogły skorzystać z prelekcji edukacyjnych i badań profilaktycznych.

W tym dniu w szpitalu w Skierniewicach panie mogły skorzystać z badań USG piersi lub mammograficznych, zaś w poradni położniczo-ginekologicznej wykonywano badania cytologiczne. Od godz. 14 w Sali Kameralnej Centrum Kultury i Sztuki prowadzone były prelekcje dotyczące karmienia piersią. O tym jakie diety po urodzeniu dziecka można stosować, a jakich nie wolno, a także o tym jakich leków w tym czasie unikać opowiadała lekarz pediatra WSZ w Skierniewicach Karolina Kowara-Dzik. O technikach, najczęściej spotykanych problemach i sposobach radzenia sobie z nimi opowiadała położna WSZ w Skierniewicach Justyna Piotrowska. Jak rozróżnić zjawisko baby blues od depresji poporodowej oraz o okolicznościach występowania problemów psychicznych u młodej matki mówiła psycholog Małgorzata Kwiecień.

Mlekoteka to organizowana corocznie przez Fundację Mlekoteka pod patronatem Ministerstwa Zdrowia akcja, której celem jest promocja karmienia piersią noworodka. W Skierniewicach akcja była organizowana po raz pierwszy. Aktywny udział w jej organizacji wziął Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach.