powrótDAR OD FUNDACJI KRONENBERGA

Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, działająca przy banku Citi Handlowy jak co roku organizuje akcję Światowego Dnia Citi dla Społeczności. Szpital w Skierniewicach wystąpił w tym roku z prośbą o przekazanie dla oddziału dziecięcego kompletów pościeli dla małych pacjentów.
„Do wydatkowania była kwota niespełna 3 tys. zł. Zakres pomocy został ustalony z przedstawicielem szpitala. Opisany projekt zgłoszono do konkursu "Wolontariusz na Bank!" odbywającego się w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Citi, koordynowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Projekt zdobył dofinansowanie i pozwoliło nam to na realizacje projektu wolontariackiego dla oddziału dziecięcego. Cieszę się, że kolejny raz z pomocą Fundacji możemy pomóc i mam nadzieję, że pościel którą przekazaliśmy sprawi że pobyt dzieci w szpitalu - wyjątkowych pacjentów, będzie chociaż odrobinę przyjemniejszy" – mówi Artur Wach, koordynator akcji ze strony fundacji.

29 czerwca br., koordynator fundacji wraz z wolontariuszami przekazali dary na ręce dyrekcji szpitala.

Fundacja od kilku lat współpracuje z naszym Szpitalem i corocznie przekazuje dary. W 2014 roku wolontariusze uszyli i przekazali dla oddziału chorób wewnętrznych II - komplety kolorowych pościeli oraz rolety okienne. W latach 2016 - 2017 wspierano oddział noworodkowy. W tym roku w ramach projektu obdarowano oddział dziecięcy.

Za przekazaną pościel w imieniu najmłodszych pacjentów szpitala podziękował ordynator oddziału dziecięcego. Wyraził nadzieję, że w tak komfortowej, kolorowej pościeli dzieci bezstresowo spędzą czas w szpitalu. Otrzymana pościel idealnie komponuje się ze stylem łóżek i szafek, które oddział otrzymał z WOŚP.