powrót50 lat Oddziału Okulistycznego

Niedawno obchodziliśmy jubileusz 50-lecia Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach. Oddział został utworzony pod koniec lat 60. dzięki staraniom dr n. med. Edwarda Chętko. Doktor Chętko był pierwszym ordynatorem, piastował swoją funkcję przez 25 lat. Początkowo był jedynym okulistą na naszym terenie, wkrótce dołączyła do niego Pani doktor Jadwiga Gerent-Kosmowska, pierwsza kobieta-okulista na Oddziale. Co ciekawe, obecnie Oddział Okulistyczny wciąż znajduje się w tym samym miejscu, w którym rozpoczął funkcjonowanie - na 2. piętrze Szpitala.
Uroczyste obchody jubileuszu skierniewickiej okulistyki odbyły się 12 października br. Część kuluarową wydarzenia, w której była możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń, poprzedziła wypowiedź doktora Chętko, który z nieukrywanym wzruszeniem przypomniał początki swojej pracy w Skierniewicach. Głos zabrali także Pani doktor Jadwiga Gerent-Kosmowska, Pani Elżbieta Meszka, pierwsza oddziałowa, a także obecna Pani Kierownik Oddziału dr n. med. Edyta Zielińska, Pani Paulina Białek Zastępca Kierownika oraz pan profesor Jerzy Szaflik, Konsultant Krajowy ds. Okulistyki. W uroczystości wzięli udział między innymi: Pani Małgorzata Majer p.o. Dyrektora WSZ w Skierniewicach, Pan dr n. med. Tadeusz Bujnowski, do niedawna Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej i wieloletni Ordynator Oddziału Dziecięcego w naszej jednostce, Pan Krzysztof Jażdżyk Prezydent Miasta Skierniewice oraz Pan Dariusz Klimczak - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego. Nie mogło zabraknąć też całego personelu medycznego, bez którego Oddział nie mógłby istnieć.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru (fot.: archiwum WSZ w Skierniewicach oraz Anna Wójcik-Brzezińska red. nacz."Głos Skierniewic i okolicy")