Rozpoczęcie projektu "Zakup i wdrożenie systemu informatycznego"

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Wojewódzki Szpital Zespolony im. S. Rybickiego w Skierniewicach w dniu 30 sierpnia 2018 roku podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn.

„Zakup i wdrożenie systemu informatycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach".

Projekt zakłada wdrożenie 8 sztuk elektronicznych usług (o stopniu dojrzałości 4 – transakcja) umożliwiających:

- pełne załatwienie sprawy pacjentowi

• e-zwolnienie
  • e-powiadomienia opiekuna
  • e-dokumentacja
  • e-zgoda
  • e-wywiad lekarski
  • e-deklaracja POZ

- pełne załatwienie sprawy zewnętrznemu świadczeniodawcy

• e-kontrahent
  • Telekonsultacje lekarz-lekarz

Celem bezpośrednim projektu jest rozwój usług elektronicznych w obszarze zdrowia, zwiększone ich wykorzystanie na terenie powiatu skierniewickiego oraz zapewnienie interoperacyjności systemów teleinformatycznych. Inwestycja obejmie:

• Modernizację sieci teleinformatycznej
  • Zakup i instalację sprzętu komputerowego ( w tym m.in. komputerów i serwerów)
  • Oprogramowanie systemowe i narzędziowe
  • Wdrożenie oprogramowania systemu szpitalnego (obejmującego rozbudowę HIS część biała i HIS część szara, rozbudowę RIS/PACS, integrację z P1, integrację z Laboratorium, integrację z PACS/RIS)
  • Wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (Elektroniczna Dokumentacja Medyczna oraz Portal i e-usługi on-line)
  • Szkolenia (HIS, EDM)
  • Zarządzanie projektem i promocja projektu

Projekt jest skierowany bezpośrednio do mieszkańców powiatu skierniewickiego i pracowników Szpitala, w tym kadry zarządzającej, do innych podmiotów z obszaru ochrony zdrowia oraz pośrednio do mieszkańców województwa łódzkiego i wszystkich zainteresowanych.
Założono, że w 2021 roku liczba osób korzystających z usług on-line wyniesie 1756 osób/rok.
Projekt uzyskał dofinansowanie na poziomie 85% kosztów kwalifikowalnych.

Wartość całkowita projektu: 2 091 000,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 1 387 200,00 zł