Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP - KATALOG SPRAW Projekty UE

1899-2014, 115 lat Wojewódzkiego

Szpitala Zespolonego w Skierniewicach

1899-2014, 115 lat Wojewódzkiego  Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego

 

Szpital jest jednostką Samorządu Województwa Łódzkiego
(46) 834 07 00
  
   
  
 

powrótNowy sprzęt dla szpitala od Miasta Skierniewice

Nowy sprzęt i aparaturę medyczną na łączną sumę 250 tysięcy złotych przekazało Miasto Skierniewice w 2017 roku. 27 października władze miasta dokonały symbolicznego przekazania sprzętu dyrekcji tej placówki.

Decyzję o przekazaniu kwoty 250 000 zł dla szpitala na wniosek Prezydenta Miasta podjęła Rada Miasta Skierniewice 30 marca br. Pieniądze zostały przeznaczone na dotacje celowe, z których zakupiono:
• inkubator transportowy dla Oddziału Noworodkowego;
• wideogastroskop dla Pracowni Endoskopii;
• aparat EKG dla Poradni Medycyny Pracy;
• mikroskop z systemem archiwizacji obrazu dla Pracowni Cytologiczno-Histopatologicznej;
• spirometr dla Poradni Medycyny Pracy.

27 października symbolicznego przekazania sprzętu dokonał Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Skierniewice Andrzejem Melonem. Uroczystość odbyła się w Oddziale Noworodkowym skierniewickiego szpitala, bo to właśnie do tego oddziału trafił zakupiony z dotacji respirator transportowy dla noworodków – urządzenie, które było kluczowym do realizacji projektu powrotu szpitala do II poziomu referencyjności w położnictwie i neonatologii. Dzięki temu projektowi w Skierniewicach są przyjmowane nie tylko porody, których ciąże przebiegały bez żadnych komplikacji, a wszelkie powikłania były odsyłane do porodu w ośrodkach wysokospecjalistycznych w Łodzi lub Warszawie. Od 1 września br. w szpitalu są przyjmowane porody już od 32. tygodnia ciąży, gdy masa ciała dziecka wynosi nawet 1800 gramów, możliwe jest również odbieranie porodów z ciąż bliźniaczych, z powikłaniami cukrzycowymi i innymi. Znamienne jest, że Oddział Noworodkowy jest przystosowany do intensywnej opieki nad noworodkiem nie tylko tym, który urodził się w Skierniewicach, ale również tym, który urodził się w każdym innym szpitalu w regionie, ale po wypisaniu do domu okazało się, że wymaga opieki specjalistycznej. Taka opieka nad noworodkiem w oddziale jest prowadzona m.in. z sali intensywnego nadzoru. W skład wyposażenia tej sali wchodzi respirator transportowy służący do ratowania i podtrzymania życia noworodków. To m.in. to urządzenie zostało zakupione ze środków Samorządu Miasta Skierniewice.

- Skierniewicki szpital jest wprawdzie jednostką Samorządu Województwa Łódzkiego, ale w odczuciu wszystkich skierniewiczan jest to po prostu „nasz" szpital, który leczy mieszkańców Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Dlatego nie możemy pozostawać obojętni na potrzeby tej placówki. – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Podczas mojej wieloletniej pracy w szpitalach dotychczas nie spotkałem się z tak życzliwym podejściem władz samorządu do problemów placówki, którą kieruję. W imieniu swoim, pracowników a przede wszystkim pacjentów – gorąco dziękuję prezydentowi Skierniewic i Radzie Miasta Skierniewice. – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego w Skierniewicach, Eugeniusz Furman.

To już kolejny rok, w którym Miasto Skierniewice wspomaga szpital. W ubiegłym roku za podobną kwotę zakupiono m.in. videogastroskopy i kolonoskopy dla Pracowni Endoskopii.

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY

im. Stanisława Rybickiego
w Skierniewicach
ul. Rybickiego 1
96-100 Skierniewice,
NIP: 836 10 81 857

Sekretariat (46) 834-07-50
Fax (46) 834-08-23
Centrala (46) 834-07-00
Izba Przyjęć (46) 834-07-03
E-mail. wsz.skier@lodzkie.pl
  www.wsz-skier.pl
2014-2017 © Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach. Wszystkie prawa zastrzeżone