Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej

powrótZapraszamy do Szkoły Rodzenia!

19 czerwca o godz. 18 odbędzie się kolejne otwarte spotkanie dla przyszłych mam zainteresowanych bezpłatnym udziałem w zajęciach Szkoły Rodzenia.

Spotkanie odbędzie się w świetlicy szpitalnej, w pawilonie F (budynek Zakładu Rehabilitacji) – wejście od ul. Rybickiego 1.

Zajęcia są prowadzone przez doświadczone położne na co dzień pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach: Jolantę Nakończa oraz Grażynę Łopatkę. Kurs trwa 6 tygodni, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, czas trwania zajęć wynosi 1-1,5 godz. Kurs jest prowadzony w równoległych, 10-osobowych grupach.

Rodzice oczekujący narodzin dziecka, w trakcie zajęć praktycznych i teoretycznych, przygotują się na nowe wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. W przyjaznej atmosferze dowiedzą się Państwo m.in. o tym jak przebiega ciąża, jak przygotować się do porodu, a także jak nawiązać więź matki i ojca z dzieckiem. Każdą Mamę nauczymy wiary we własne możliwości, a każdego Tatę zachęcimy do aktywnego wspierania w czasie porodu. Zapoznamy Państwa z koncepcją porodu aktywnego. Uczestnictwo z zajęciach naszej Szkoły Rodzenia jest gwarancją emocjonalnego przygotowania do porodu, a tym samym komfortu narodzin Waszego dziecka. Program naszych zajęć obejmuje również temat dotyczący pielęgnacji i żywienia noworodka - wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo.
Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerami telefonu: 691 667 139 lub 517 023 555

Ramowy plan kursu Szkoły Rodzenia

Moduł położniczy:

Model Równowartościowego (komplementarnego) „Dwurodzicielstwa"- uzupełnianie się dwojga rodziców w pełnieniu ról opiekuńczych i w nawiązywaniu więzi z dzieckiem.

Fizjologia ciąży:

1. Przygotowanie do porodu – rola partnera
2. Zwiastuny porodu
3. Fazy porodu
4. Poród droga c. cesarskiego
5. Sposoby radzenia z bólem porodowym
6. Połóg
7. Karmienie piersią
8. Dieta w połogu i okresie karmienia piersią
9. Spotkanie z lekarzem Położnikiem

• ćwiczenia ogólnorozwojowe, oddechowe i relaksacyjne
• projekcje filmów dotyczących porodu
• aspekty prawne dotyczące macierzyństwa

Moduł opieka nad noworodkiem:

1. Pielęgnacja noworodka
2. Instruktaż -kąpiel noworodka
3. Spotkanie z neonatologiem/pediatrą
4. Projekcja filmów dotyczących opieki nad noworodkiem.