Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP - KATALOG SPRAW Projekty UE

1899-2019, 120 lat Wojewódzkiego

Szpitala Zespolonego w Skierniewicach

 

 

Szpital jest jednostką Samorządu Województwa Łódzkiego
(46) 834 07 00
  
   
  
 

powrótThink positive! - niepełnosprawni sportowcy dla pacjentów

W styczniu w budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach zawisły plakaty z bohaterami akcji społecznej Think positive! - znanymi sportowcami, którzy są niepełnosprawni, lub przeszli poważne choroby.

Bohaterami akcji są: Natalia Partyka – tenisistka stołowa bez przedramienia, wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzyni paraolimpijska; Jerzy Płonka – niewidomy wioślarz, maratończyk i alpinista; Piotr Pogon – inicjator akcji, który dwukrotnie pokonał chorobę nowotworową i pomimo resekcji płuca bierze udział w maratonach i zawodach triathlonowych, działając przy tym jako animator sportowy i fundriser organizacji charytatywnych.

Sportowcy, dzięki pozytywnemu nastawieniu i determinacji pokonali swoje choroby i słabości, i pomimo trwałego uszczerbku na zdrowiu czerpią z życia radość, rozwijają swoje pasje i odnoszą sukcesy. Teraz swoim przykładem chcą dodać otuchy innym i pokazać, że niepełnosprawność czy choroba nie muszą oznaczać rezygnacji z marzeń.

- Kiedy przyszłam na świat bez ręki moi rodzice bali się, że czeka mnie trudne życie. Nawet nie marzyli, że kiedyś będę uprawiać sport i zostanę mistrzynią olimpijską. - mówi Natalia Partyka.

Akcja społeczna Think positive! powstała z myślą o pacjentach szpitali, którzy muszą zmierzyć się nie tylko ze swoją chorobą, ale też z przygnębieniem, strachem i zwątpieniem. Akcja ma na celu podniesienie chorych na duchu i motywowanie ich do walki o zdrowie, bo pozytywne nastawienie, co potwierdzają sami lekarze, ma istotny wpływ na skuteczność terapii. Duży wysiłek lekarzy, ich wiedza i doświadczenie, w połączeniu z pragnieniem powrotu do zdrowia pacjenta, sprawia, że pokonanie nawet najtrudniejszych chorób staje się możliwe. Akcja jest prowadzona w 100 szpitalach w całej Polsce. Jej kreacją zajęła się agencja interaktywna Face It!

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY

im. Stanisława Rybickiego
w Skierniewicach
ul. Rybickiego 1
96-100 Skierniewice,
NIP: 836 10 81 857

Sekretariat (46) 834-07-50
Fax (46) 834-08-23
Centrala (46) 834-07-00
Izba Przyjęć (46) 834-07-03
E-mail. sekretariat@wsz-skier.pl
   
2014-2017 © Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach. Wszystkie prawa zastrzeżone