powrótSzpital zmienił nazwę

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach powrócił do imienia Stanisława Rybickiego.

Zmianę zatwierdził Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, organ założycielski szpitala.

- Nadanie szpitalowi imienia Stanisława Rybickiego jest w rzeczywistości powrotem do tradycji, bo szpital już kiedyś nosił imię swojego założyciela, my dziś do niej powracamy, aby nie tylko uhonorować doktora Rybickiego, ale również nawiązać do ponad stuletniej tradycji szpitala. - mówi dyrektor WSZ im. St. Rybickiego w Skierniewicach dr n. med. Jacek Sawicki.

Zmianie ulega nie tylko nazwa szpitala. Jednostka będzie charakteryzowała się też nowym logotypem, w związku z tym ujednoliceniu i wymianie ulegną wszystkie tablice informacyjne i elementy identyfikacyjne placówki. Elementy graficzne zostały zaprojektowane w kompozycji kolorów brandowych: jasna zieleń, perłowy i grafit. Projekt przygotowała firma tenDESIGN z Wrocławia, jego koszt to 3567 zł brutto.

- Identyfikacja wizualna szpitala łączy nowoczesną kolorystykę z tradycjami, chcemy w ten sposób pokazać tę placówkę, jako nowoczesną, ale i nierozerwalnie związaną z historią miasta Skierniewice. - mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy szpitala.

Stanisław Rybicki, lekarz-położnik, społecznik, w 1867 roku przybył do Skierniewic zaraz po ukończeniu Szkoły Głównej w Warszawie i objął tu posadę lekarza powiatowego. Po latach starań i pracy Rybickiego władze miasta zdecydowały się na budowę nowoczesnego szpitala. Budynek zlokalizowano przy ulicy Szpitalnej i ukończono w 1899 roku. Dziś ulica ta nazywa się ulicą St. Rybickiego, a w historycznym budynku szpitala mieści się obecnie siedziba administracji, dyrekcji praz poradnie: dermatologiczna i onkologiczna.

We wrześniu 2015 roku dyrekcja szpitala planuje oficjalne otwarcie szpitala pod nowym szyldem. Otwarcie poprzedzi wernisaż wystawy pamiątek po założycielu szpitala i historycznych sprzętów medycznych w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości w Skierniewicach. Docelowo na terenie szpitala znajdzie się również izba pamięci dr Stanisława Rybickiego.

Działania wizerunkowe, a także prowadzona od 2014 roku polityka przejrzystości informacyjnej szpitala mają na celu odbudowę marki tej placówki i zmianę sposobu jej postrzegania wśród pacjentów.

- Zdajemy sobie jednak sprawę, że największy wpływ na opinię pacjentów o szpitalu ma sam personel i jakość jego pracy. Na tym polu obserwujemy również duże zmiany, widać to choćby po opiniach zamieszczanych przez pacjentów w anonimowych ankietach satysfakcji, których formularze do wypełnienia znajdują się w każdym oddziale oraz na stronie internetowej szpitala. - dodaje rzecznik placówki, Paweł Bruger.