Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP - KATALOG SPRAW

powrótSzpital szkoli pielęgniarki anestezjologiczne

W sumie 30 pielęgniarek ukończyło kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. 21 z pań to pielęgniarki na co dzień pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. S. Rybickiego w Skierniewicach.

Pozostałe panie przyjeżdżały na kurs ze szpitali w Łowiczu, Rawie Mazowieckiej i Łodzi. Ten trwający od grudnia ubiegłego roku kurs zakończony został egzaminem zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

W zakresie nauczania pielęgniarki zwiększały swoje kompetencje m.in. w obszarach wszelkiego rodzaju znieczuleń wykonywanych dorosłym i dzieciom oraz opieki pielęgniarskiej nad pacjentami w stanach ciężkich i terminalnych.

W skierniewickim szpitalu odbywały się zajęcia teoretyczne, ale również praktyczne. Panie pielęgniarki uczestniczyły w nich podczas operacji wykonywanych na blokach operacyjnych, opieki w salach pooperacyjnych Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zajęcia praktyczne z zakresu bloku operacyjnego dla dzieci, oraz oddziału intensywnej opieki dla dzieci odbywały się w ośrodku klinicznym w Łodzi.