powrótRozpoczynamy remont bloku operacyjnego

W związku z rozpoczynającymi się pracami modernizacyjnymi bloku operacyjnego na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urologicznej i Oddziale Chirurgii Onkologicznej wykonywane są tylko zabiegi operacyjne ratujące życie. Przewidywany czas remontu to 3 miesiące.

W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona kompleksowa modernizacja bloku operacyjnego oraz kupiony zostanie nowy sprzęt – między innymi stoły operacyjne, lampy operacyjne, kolumny anestezjologicznie.

W rezultacie powstanie nowoczesny zintegrowany blok operacyjny, składający się z trzech sal operacyjnych, na którym będą przeprowadzane wszystkie zabiegi, które teraz odbywają się w szpitalu w trzech lokalizacjach– na głównym bloku operacyjnym, na bloku operacyjnym na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym oraz na bloku operacyjnym na Oddziale Laryngologicznym.

Inwestycja obejmie również modernizację sali cięć cesarskich, działającej na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym. Rozpocznie się ona po zakończeniu modernizacji zintegrowanego bloku operacyjnego i potrwa 2 miesiące.

Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 10 mln zł. Realizuje ją Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o., której podstawowym przedmiotem działalności jest wspieranie podmiotów leczniczych, dla których organem tworzącym jest Samorząd Województwa Łódzkiego.