powrótPerły Skierniewic – wśród nich pielęgniarka skierniewickiego szpitala

Wiesława Rutkowska-Durczyńska, pielęgniarka oddziałowa oddziału nefrologicznego otrzymała od Prezydenta Miasta Skierniewice wyróżnienie za pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Nagrody przyznawano podczas uroczystej gali 561 urodzin miasta Skierniewice, która odbyła się 19 lutego w kinoteatrze Polonez. Podczas gali wręczano również statuetki Honorowego Ambasadora Skierniewic oraz Wokulskiego Roku.

Tytuły Pereł Skierniewic, po raz pierwszy w historii miasta, przyznawano za szczególne zasługi z budowaniu więzi w społeczności lokalnej. W tej kategorii przyznano nagrody pięciu osobom. Otrzymali je: Aneta Maszewska-Szymczak, Agnieszka Napiórkowska, Wiesława Rutkowska-Durczyńska, Teresa Treder, Marek Kozłowski.
Tytuł Honorowego Ambasadora Skierniewic w tym roku otrzymali: Konstanty Marat, Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Marzena i Grzegorz Kaniowie.

Jak co roku Urząd Miasta Skierniewice wspólnie ze Skierniewicką Izbą Gospodarczą szczególnie operatywnym przedsiębiorcom przyznawał tytuł Wokulskiego Roku. Otrzymali go:
• Ryszard Targowski – dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP
• Wacław Wojenka – WW Instal-Energetyka
• Józef Jażdżyk – SIZEI Spółdzielnia Inwalidów
• Władysław, Barbara i Jan Kozerscy – Gospodarstwo Szkółkarskie Kozerscy w Dębowej Górze.

Podczas uroczystej gali czas gościom umilały występy łódzkiej śpiewaczki operowej Anny Cymmerman.