powrótInformacja dotycząca udzielania świadczeń zdrowotnych 12 listopada

12 listopada nie pracujemy. To efekt przyjęcia ustawy ustanawiającej ten dzień dniem wolnym od pracy. Jednak nie dla wszystkich. Świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, udzielane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, mają być udzielone 12 listopada br. w godzinach ich udzielania przez świadczeniodawcę, który zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej według zaplanowanej na ten dzień kolejności. Oznacza to, że Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach udziela Pacjentom świadczeń opieki zdrowotnej bez zmian.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Poradnie Specjalistyczne WSZ w Skierniewicach. Poniżej podajemy Państwu szczegółowe informacje.

W dniu 12 listopada nie pracują:
1. Poradnia Dermatologiczna
2. Poradnia Laryngologiczna
3. Poradnia Gastroenterologiczna
4. Poradnia Chirurgiczna
5. Poradnia Chrób Zakaźnych, Pasożytniczych i Hepatologicznych
6. Poradnia Kardiologiczna
7. Poradnia Leczenia Uzależnień
8. Poradnia Neurologiczna dla Dzieci
9. Poradnia Medycyny Pracy

W pozostałych poradniach, tj. w Poradni Okulistycznej, Onkologicznej, Ortopedyczno-Urazowej, Nefrologicznej, Rehabilitacji Leczniczej, Geriatrycznej, Położniczo-Ginekologicznej, Neurologicznej dla Dorosłych, Zdrowia Psychicznego i Protetyki Stomatologicznej świadczenia opieki zdrowotnej udzielane są w normalnym trybie.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w dniu 12 listopada 2018 r. pracuje całodobowo, tak jak w dni świąteczne.