Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP - KATALOG SPRAW

powrótFundacja Kronenberga dla skierniewickich noworodków

Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, działająca przy banku Citi Handlowy jak co roku organizuje akcję Światowego Dnia Citi dla Społeczności. Szpital w Skierniewicach wystąpił w tym roku z prośbą o przekazanie dla oddziału noworodkowego 18 kompletów pościeli oraz becików dla noworodków.

Do wydatkowania była kwota niespełna 5 tys. zł. Szpital wybrał wzory materiału, wolontariusze uszyli pościel i 9 czerwca, w dniu ogólnopolskiego finału akcji, koordynator po stronie fundacji wraz z wolontariuszami przekazali pościel na ręce dyrekcji szpitala.

- Mali skierniewiczanie oglądanie świata rozpoczynają od otoczenia szpitalnego, sal, na których przebywają wraz ze swoimi mamami na oddziale noworodkowym. W poprzednim roku, w ramach podobnego projektu pomogliśmy wyposażyć oddział w nowe zasłony w kolorowe wzory, a w tym roku w komplety pościeli i becików dla noworodków w radosne, dziecięce wzory. – mówi Artur Wach, koordynator akcji ze strony fundacji.

To już kolejna taka akcja. W 2014 roku wolontariusze uszyli i przekazali dla oddziału chorób wewnętrznych II komplety kolorowych pościeli oraz rolety okienne. W ubiegłym roku, podobnie jak w bieżącym, wspierano oddział noworodkowy.

- Wkładamy dużo wysiłku w rozwój położnictwa i neonatologii w szpitalu tak, aby przyszłe mamy właśnie nasz szpital wybierały na poród. Inwestycje infrastrukturalne, czy w sprzęt to jedno, ale bardzo ważne jest również otoczenie w samych salach szpitalnych. W tych działaniach już kolejny rok z rzędu wspiera nas Fundacja im. Leopolda Kronenberga, za co gorąco dziękujemy – mówi Eugeniusz Furman, dyrektor WSZ w Skierniewicach.