Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP - KATALOG SPRAW Projekty UE

1899-2014, 115 lat Wojewódzkiego

Szpitala Zespolonego w Skierniewicach

1899-2014, 115 lat Wojewódzkiego  Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego

 

Szpital jest jednostką Samorządu Województwa Łódzkiego
(46) 834 07 00
  
   
  
 

Aktualności

W skierniewickim szpitalu właśnie rozpoczął się finansowany ze środków unijnych kurs specjalistyczny dla pielęgniarek i położnych poświęcony wykonywaniu i interpretacji badań EKG.

Czy rak piersi to temat tabu? Jak kobiety reagują na takie zagrożenie i dlaczego wciąż nie chcą się badać? O tym w rozmowie na antenie Radia Victoria. Gośćmi red. Agaty Wagner byli: Danuta Żakieta, prezes Skierniewickiego Stowarzyszenia Amazonka oraz Paweł Bruger, rzecznik prasowy WSZ w Skierniewicach.

W 2008 roku, by zwrócić uwagę na problem brudnych rąk, Zgromadzenie Ogólne ONZ wraz z UNICEF zainicjowało obchody Światowego Dnia Mycia Rok (ang. Global Handwashing Day – GHD). Akcja wspierana przez Światowa Organizację Zdrowia ( WHO) . Inicjatywę tę poparło i aktywnie włączyło się do jej kampanii 70 państw.

Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży na II poziome referencyjności w położnictwie i neonatologii - o programie w Radiu Victoria opowiadali: Położna Oddziałowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego WSZ w Skierniewicach Ewa Paradowska oraz rzecznik prasowy tej placówki Paweł Bruger. Zapraszamy do odsłuchania wywiadu:

Bezpłatne badania USG piersi, mammograficzne oraz akcja edukacyjna – takie działania są prowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach w październiku br. Jak co roku miesiąc ten jest poświęcony profilaktyce raka piersi.

Właśnie rusza program finansowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego pn. "Łódzkie dba o zdrowie kobiet". W ramach tego programu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach zostanie wykonanych 100 badań USG u kobiet w wieku 25-40 lat z terenu województwa łódzkiego.

Od 1 października br. w Polsce obowiązuje reforma służby zdrowia polegająca w głównej mierze na utworzeniu tzw. sieci podstawowego zabezpieczenia medycznego oraz zmianie systemu finansowania szpitali. Szpitale spełniające ściśle określone kryteria zostały zakwalifikowane do jednego z czterech stopni według następującej skali: szpitale I stopnia, szpitale II stopnia, szpitale III stopnia oraz szpitale specjalistyczne. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego
w Skierniewicach został zakwalifikowany do szpitali I stopnia.

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY

im. Stanisława Rybickiego
w Skierniewicach
ul. Rybickiego 1
96-100 Skierniewice,
NIP: 836 10 81 857

Sekretariat (46) 834-07-50
Fax (46) 834-08-23
Centrala (46) 834-07-00
Izba Przyjęć (46) 834-07-03
E-mail. wsz.skier@lodzkie.pl
  www.wsz-skier.pl
2014-2017 © Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach. Wszystkie prawa zastrzeżone