Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
Certyfikacja ISO TUV NORD Biuletyn Informacji Publicznej ePUAP - KATALOG SPRAW

1899-2014, 115 lat Wojewódzkiego

Szpitala Zespolonego w Skierniewicach

1899-2014, 115 lat Wojewódzkiego  Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego

 

Szpital jest jednostką Samorządu Województwa Łódzkiego
(46) 834 07 00
  
   
  
 

Aktualności

Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży na II poziome referencyjności w położnictwie i neonatologii - o programie w Radiu Victoria opowiadali: Położna Oddziałowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego WSZ w Skierniewicach Ewa Paradowska oraz rzecznik prasowy tej placówki Paweł Bruger. Zapraszamy do odsłuchania wywiadu:

Bezpłatne badania USG piersi, mammograficzne oraz akcja edukacyjna – takie działania są prowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach w październiku br. Jak co roku miesiąc ten jest poświęcony profilaktyce raka piersi.

Właśnie rusza program finansowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego pn. "Łódzkie dba o zdrowie kobiet". W ramach tego programu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach zostanie wykonanych 100 badań USG u kobiet w wieku 25-40 lat z terenu województwa łódzkiego.

Od 1 października br. w Polsce obowiązuje reforma służby zdrowia polegająca w głównej mierze na utworzeniu tzw. sieci podstawowego zabezpieczenia medycznego oraz zmianie systemu finansowania szpitali. Szpitale spełniające ściśle określone kryteria zostały zakwalifikowane do jednego z czterech stopni według następującej skali: szpitale I stopnia, szpitale II stopnia, szpitale III stopnia oraz szpitale specjalistyczne. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego
w Skierniewicach został zakwalifikowany do szpitali I stopnia.

W czwartek, 28 września podczas 43. sesji Rady Miasta Skierniewice dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego w Skierniewicach, p. Eugeniusz Furman poinformował radnych o aktualnym stanie szpitala i konsekwencjach jego wejścia do tzw. sieci szpitali.

1 października wejdzie w życie ustawa o tzw. sieci szpitali. Co się zmieni w szpitalu w Skierniewicach? M.in. o tym mówił dyrektor WSZ Eugeniusz Furman w wywiadzie dla Radia Victoria. 

Od 1 października 2017 roku Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach znajdzie się w tzw. sieci szpitali. Oznacza to, że przy szpitalu obligatoryjnie w dalszym ciągu będzie funkcjonować nocna i świąteczna pomoc lekarska. W nocy i dni świąteczne pomoc taką można zyskać tutaj lub w każdym innym miejscu województwa łódzkiego, w którym w aktualnie się znajdujemy.

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY

im. Stanisława Rybickiego
w Skierniewicach
ul. Rybickiego 1
96-100 Skierniewice,
NIP: 836 10 81 857

Sekretariat (46) 834-07-50
Fax (46) 834-08-23
Centrala (46) 834-07-00
Izba Przyjęć (46) 834-07-03
E-mail. wsz.skier@lodzkie.pl
  www.wsz-skier.pl
2014-2017 © Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach. Wszystkie prawa zastrzeżone